سابلیمیشن چیست ؟

شرکت ارگ سیستم آپادانا

مطالب مرتبط

cutting-plywood_1098-13347 (1)

مزایای استفاده از دستگاه کاترپلاتر در صنعت چاپ

سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست ؟ + مزایا و روش‌ کار

argsystem-pic

راهنمای استفاده از کلندر + مزایا

دستگاه اکوسالونت مدل C1601S

آموزش کار با دستگاه اکوسالونت

argsystem-pic

کلندر سابلیمیشن + تکنیک

کاترپلاتر

کاترپلاتر چیست؟

چاپ سابلیمیشن به تصعید رنگ معروف هستند. این نوع چاپ یکی از محبوب ترین روش ها چاپ دیجیتال است. در این روش طرح مد نظر از طریق کاغذ روی اجسامی مانند کاشی و پارچه یا لیوان و … چاپ می شود، این انتقال طرح با استفاده از گرما به متریال مد نظر انجام می شود. این  یکی از روش های محبوب و رایج چاپ دیجیتال است.

این روش یک از کم هزینه ترین و آسان ترین روش ها برای چاپ طرح دلخواه روی محصولات است که بیشتر توسط شرکت ها برای چاپ روی اجسام سخت و پوشاک و … استفاده می شود. دستگاه سابلیمیشن یکی از بهترین دستگاه های چاپ بر روی اجسام است .

برای چاپ با سابلیمیشن ها طرح مد نظر در کامپیوتر طراحی می شود و از طریق پلاتر ها یا پرینتر روی کاغذ مخصوص پیاده می شود و در آخر که طرح ها آماده شدن توسط دستگاه پرس حرارتی بر روی متریال انتخابی با بالاترین کفیت چاپ می شوند .

چاپ سابلیمیشن به دلیل مدرن بودن شیوه چاپ و  کم هزینه بودن آن یکی از محبوب ترین روش های چاپ دیجیتال در تمام دنیا است. با استفاده از این روش می تواند بروی انواع سطوح طرح دلخواه خود را چاپ کرد.

از این روش چاپ به دلیل تکنولوژی بالا بیشتر برای پوشاک استفاده می شود.

نحوه کار سابلیمیشن

هنگام تصعید جوهر در سابلیمیشن جوهر از حالت جامد به گاز تبدیل می شود و به خوبی در پارچه قرار می گیرد و پس از خنک شدن دوباره به حالت جامد باز میگردد و به بخشی از پارچه تبدیل می شود ، این نوع چاپ باعث می شود طرح هیچ لایه اضافی در پارچه ایجاد نکند و به بخشی از خوده پارچه تبدیل شود ، همچنین این طرح بسیار دوام بالایی دارد و در شرایط معمولی به اندازه خود پارچه دوام می آورند. به ههمین دلیل طرح کاملا به خورد پارچه رفته است و هنگام شستو شو پاک نمی شود و مدت بسیار طولانی روی محصول باقی میماند.

دستگاه های سابلیمیشن علاوه بر کاربرد روی پارچه های پلی استر ، بر روی سطوح و اجسام سخت با پوشش پلی استر نیز کاربرد دارند. در این روش بر روی تعدا بسیار زیادی از محصولات و اجسام مختلف مانند ام دی اف، پازل ، ماگ و …. می توان چاپ زد.

برای پیاده سازی و اجرای طرح دلخواه روی اجسام ، در مرحله اول طرح مد نظر را با استفاده از پرینتر مخصوص بر روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن چاپ میکنیم و کاغذ را روی متریال مورد نظر قرار می دهیم و با استفاده از دستگاه پرس حرارتی پرس می کنیم .

پرینترهای سابلیمیشن

برای چاپ طرح دلخواه شما بروی کالای مد نظر ابتدا باید این طرح توسط دستگاه پرینتر مخصوص سابلیمیشن بر روی کاغذ سابلیمیشن چاپ شود و در مرحله بعد طرح با استفاده از حرارت روی کالای دلخواه پیاده شود. برای استفاده از دستگاه پرینتر سابلیمیشن نیاز به یک کامپیوتر برای پیاده سازی طرح دارید.

دستگاه چاپ سابلیمیشن یکی از دستگاه های محبوب و پرکاربرد در صنعت چاپ است. این دستگاه با استفاده از تکنولوژی سابلیمیشن ، تصاویر مختلف را روی انواع محصولات لیوان ، تیشرت ، قاب گوشی و…… چاپ می کند.  در ادامه با ارگ سیستم همراه باشید با برسی دستگاه چاپ سابلیمیشن.

 

تاریخچه دستگاه چاپ سابلیمیشن

 

تاریخچه استفاده از دستگاه های سابلیمیشن در صنعت چاپ به دهه 1980بر می گردد ، اما در آن زمان به دلیل هزینه تولید بالا و سخت بودن کارایی این نوع دستگاه ها موفق به بدست آوردن بازار گسترده ای نشدند.

با پیشرفت روزافزون فناوری و تکنولوژی دستگاه های سابلیمیشن به شکل های کوچک تر با کارایی راحت تر و بیشتر و هزینه بسیار کمتر در بازار عرضه شدند و محبوبیت بسیاری پیدا کردند.

به صورت خلاصه دستگاه های سابلیمیشن با استفاده از یک نوع فرایند چاپ حرارتی ، طرح مد نظر را روی سطوح مختلف چاپ می کند. این فرایند با استفاده از نوعی جوهر خاص انجام می شود که باعث تولید تصاویر با کیفیت بالا و مانگاری زیاد می شود.همچنین این نوع دستگاه ها توانایی چاپ تصاویر با رزولوشن بالا را دارند و می توانند تصاویر را با جزئیات بسیار بالا و بدون خطا چاپ کنند.

یکی از ویژگی های بسیار کاربردی دستگاه چاپ سابلیمیشن ، این است که به شما اجازه می دهد طرح های مد نظر خود را روی انواع سطوح منحنی و غیره صاف چاپ کنید .

 

این دستگاه قابلیت چاپ تعداد رنگ بیشتری در تصاویر نسبت به چاپگر های معمولی دارد. این قابلیت باعث می شود تصاویر با کیفیت بسیار بالایی چاپ شوند.

 

کاربرد های دستگاه سابلیمیشن

دستگاه چاپ سابلیمیشن در صنعت چاپ و تبلیغات کاربرد های فراوانی دارد. برای مثال می توان از این دستگاه ها در تولید تبلیغات استفاده شود.

از این دستگاه می توان برای تولید تصاویر شخصی یا تبلیغاتی با حجم کم و با کیفیت بسیار بالا استفاده کرد .

برای مثال برای تولید تیشرت های طرح دار با طرح های خاص و منحصر  به فرد و با کیفیت بالا می توان از این دستگاه استفاده کرد. همچنین می توان از این دستگاه برای چاپ بر روی قاب گوشی ، برخی از لوازم خودرو ، کفش و ……. نیز استفاده کرد.

 

در نتیجه این دستگاه به عنوان یکی از بهترین و محبوب ترین دستگاه های صنعت چاپ به شمار می رود . این دستگاه توانایی چاپ تصاویر با کیفیت بر روی انواع اجسام (صاف و غیره صاف ) را دارد. به همین دلیل استفاده از این دستگاه در صنعت چاپ یکی از روش های موثر با بازدهی بالا به حساب می آید.

 

علاوه بر مزایای فنی دستگاه مزایای اقتصادی این نوع دستگاه ها نیز از مواردی است که باعث محبوبیت آن شده است و باعث شده تا این دستگاه در صنعت چاپ جایگاه بسیار خوبی را به خود اختصاص دهد.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.