کلندر سابلیمیشن + تکنیک

شرکت ارگ سیستم آپادانا

مطالب مرتبط

cutting-plywood_1098-13347 (1)

مزایای استفاده از دستگاه کاترپلاتر در صنعت چاپ

سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست ؟ + مزایا و روش‌ کار

argsystem-pic

راهنمای استفاده از کلندر + مزایا

دستگاه اکوسالونت مدل C1601S

آموزش کار با دستگاه اکوسالونت

کاترپلاتر

کاترپلاتر چیست؟

دستگاه چاپ سابلیمیشن Thunderjet AC 1902T

راهنمای استفاده از سابلیمیشن

کلندر سابلیمیشن یک نوع سیستم انتقال حرارت با دقت بالا و حرفه ای است، استفاده از این دستگاه برای تولیدی ها کاملا آسان و مقرون به صرفه است . این نوع کلندر یک دستگاه مکمل برای دستگاه سابلیمیشن است. این نوع دستگاه برای تولیدی ها طراحی شده .استفاده از این دستگاه  به دلیل سیستم غلطکی با دقت بالا و منبع حرارت اختصاصی که می تواند انواع چاپ سابلیمیشن را از کاغذ به پارچه های  پلی استری با بالاترین کیفیت انتقال دهد بسیار فراگیر شده است.

این دستگاه یک راه بی نظیر برای تکمیل طیف بزرگی از کاربردهای چاپ  در تمام حوزه های آن مانند دکوراسیون داخلی ، تابلوهای تبلیغاتی ، مد و پوشاک و …… است. برای دریافت بهترین نتیجه باید تکنیک های مختلف و ضروری چاپ با کلندر سابلیمیشن بدانیم.

تنها چاپی که از دستگاه کلندر برای تکمیل و انتقال چاپ استفاده می کند دستگاه چاپ سابلیمیشن است.

فرایند چاپ

چاپ از طریق انتقال حرارت یک فرایند رنگ ریزی و چاپی جدید است که به تازگی وارد صنعت چاپ شده است. با افزایش درخواست و پیشرفت فناوری تجهیزات این نوع چاپ به صورت گسترده تری طراحی و تولید می شود ، تا پاسخگوی نیازهای این صنعت باشد. دستگاه کلندر یک نمونه اتوماتیک و حرفه ای از پرس حرارتی است . که مخصوص چاپ های رول به رول طراحی شده است.

 

روش عملکرد کلندر

اصل کار و نحوه عملکرد این دستگاه مانند دستگاه پرس حرارتی است. یعنی هر دو دستگاه از ویژگی هایی مثل دما و فشار برای انتقال طرح استفاده می کنند. دستگاه پرس حرارتی دارای دو صفحه برای فشردن کاغذ به محصول و اجسام آماده مثل هودی ، رومیزی و کوسن استفاده می شود . بیشتر استفاده این دستگاه برای محصولات خانگی و کارگاهی است. دستگاه کلندر برای چاپ روی اجسامی مانند: پرده ، گرافیک های نمایشگاه ، پوشاک ، پارچه مبل ، پارچه های نرم ، پرچم ، تابلو فرش و …. استفاده می شود.

روش و نحوه عملکرد این دستگاه به صورتی است که اول (طرح) الگوی چاپ با پرینتر سابلیمیشن برروی کاغذ مخصوص چاپ می شود. باید ابعاد کاغذ مخصوص با ابعاد جنس مد نظر یکی باشد. سپس غلطک های دستگاه رول های پارچه و کاغذ را روی هم پرس می کنند. این غلطک ها دارای حرارت بسیار بالایی هستند به همین دلیل باعث تصعید جوهر و انتقال جوهر به لایه های زیری یا بستر پارچه می شود. این فرایند کاملا اتوماتیک اتفاق می افتد و نیاز به تخصص ندارد.

 

ساختار کلندر سابلیمیشن

دستگاه های کلندر را به شکلی طراحی و تولید میکنند که مناسب برای استفاده انواع مدیا باشد. برای مثلا ابعاد دستگاه چاپ بر روی طاقه پارچه با ابعاد دستگاه چاپ روسری متفاوت است . همچنین ابعاد و عرض سیلندر دستگاه در برند و انواع مختلف کلندر متفاوت است. دستگاه های کلندر از غلطک های مخصوص برای اعمال فشار و انتقال حرارت به کاغذ و پارچه استفاده می کنند.

این دستگاه از روغن مخصوص حرارتی برای تنظیم و حفظ دمای سطح غلطک با دقت بالا استفاده می کند. این دستگاه دارای یک مخزن انبساط منحصر به فرد است که فرایند یکنواخت بودن میزان روغن درام را تضمین می کند، به همین دلیل حرارت در تمام سطح قلطک یک نواخت است. این ویژگی برای کلندر بسیار ضروری است زیرا یکنواخت نبودن حرارت باعث انتقال ناهموار طرح به سطح مد نظر می شود. دمای سیلندر به وسیله چند عدد المنت تامین می شود و دما را تا 220 درجه بالا می برد.

سایز و عرض انتقال چاپ در دستگاه های مختلف متفاوت است . کلندر های پیشرفته تر دارای ویژگی هایی همچون سیستم جدا کنند نمد در زمان قطعی برق هستند. ویژگی هایی مثل سیستم خودکار سیلندر تمام روغن ، کاغذ پشتیبان ، سیستم جمع آوری رول پارچه و سیستم فشار پنوماتیک و هیدرولیک و همچنین توانایی چاپ و سرعت انتقال صد و پنجاه تا سیصد متر بر ساعت این نوع دستگاه را برای تولیدی ها بسیار مناسب کرده است.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.