آموزش کار با دستگاه اکوسالونت

شرکت ارگ سیستم آپادانا

مطالب مرتبط

cutting-plywood_1098-13347 (1)

مزایای استفاده از دستگاه کاترپلاتر در صنعت چاپ

سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست ؟ + مزایا و روش‌ کار

argsystem-pic

راهنمای استفاده از کلندر + مزایا

argsystem-pic

کلندر سابلیمیشن + تکنیک

کاترپلاتر

کاترپلاتر چیست؟

دستگاه چاپ سابلیمیشن Thunderjet AC 1902T

راهنمای استفاده از سابلیمیشن

چاپگرهای اکوسالونت یکی از فناوری های پیشرفته در چاپ است .این دستگاه توانسته در چند ساله گذشته به محبوبیت زیادی در صنعت چاپ برسد. این دستگاه امکان چاپ با کیفیت و دقت بسیار بالا را برای کارگاها به راحتی فراهم می کند . می توان از این نوع چاپگر برای چاپ روی انواع سطوح مانند وینیل،پارچه،کاغذ دیواری، فویل ، تابلو تبلیغاتی بزرگ ، برچسب و …… استفاده کرد.

یکی از ویژگی های دستگاه اکوسالونت  دقت بسیار بالای آن در چاپ است. به همین دلیل این دستگاه می تواند جزئیات ریز طرح مد نظر را با دقت زیاد در سایز های بزرگ چاپ کند. برخلاف چاپگرهای معمولی جوهر افشان چاپگرهای اکوسالونت به داخل متریال نفوذ نمی کنند و جوهر روی سطح متریال خشک (چسبانده) می شود به همین دلیل جوهر بر روی سطوح نیمه صاف به سرعت خشک می شود و مانع از پخش شدن رنگ بر روی طرح می شود.

یکی از بزرگترین ویژگی های این چاپگرها استفاده از جوهر اکوسالونت است زیرا این جوهرها غیره سمی هستند و به محیط زیست آسیبی وارد نمی کنند. همچنین مصرف انرژی این دستگاه کمتر از دستگاه های معمولی جوهر افشان است و همین امر باعث کاهش هزینه کارگاه ها می شود.

استفاده از این دستگاه نیاز به آموزش دارد و افراد باید آموزش های مختلفی را مانند : نصب و راه اندازی چاپگر،تهیه طرح های چاپ،تنظیمات مربوط به کیفت و موارد دیگر که در ادامه مقاله به شما توضیح خواهیم داد طی کنند، تا بتوانند به خوبی و حرفه ای از این دستگاه استفاده کنند.

با کمک این دستگاه می توان طرح های مختلف را روی سطوح مختلف با بالاترین کیفیت و دقت بسیار بالا چاپ کرده . در نتیجه استفاده از این چاپگر می تواند به کارگاه های برای تولید طرح های خلاقانه و چاپ حرفه ای کمک کند.

 

راهنمای گام به گام استفاده از چاپگر اکوسالونت

  • آماده سازی طرح مد نظر برای چاپ : تعیین دقیق ابعاد و اندازه با استفاده از نرم افزار مخصوص دستگاه یا نرم افزارهای مانند اتوکد ((AutoCAD
  • انتخاب مواد چاپ :برای چاپ با این چاپگرها نیاز به استفاده از جوهر مخصوص این دستگاه است. شما می توانید از ارگ سیستم آپادانا انواع جوهر اکوسالونت را تهیه کنید. جوهر مخصوص این چاپگر نوع های مختلفی دارد که برای طرح های مختلف استفاده می شود.
  • تهیه فایل چاپ برای ارسال به دستگاه: برای تهیه فایل چاپ، می توانید از نرم افزار ارائه شده توسط تولید کننده چاپگر اکوسالونت استفاده کنید یا نرم افزار اختصاصی دیگری که به صورت خارجی قابل دسترسی است را انتخاب کنید . در این مرحله فایل طرح خود را وارد کنید و تنظیمات مربوط به اندازه ، مواد و پارامترهای مختلف را وارد کنید.
  • تنظیمات چاپ : پیش از آغاز چاپ، باید تنظیمات چاپ را برای چاپگر اکوسالونت تعیین کنید. این تنظیمات می تواند شامل دمای چاپ ، سرعت چاپ ، دقت چاپ و…. باشد. برای گرفتن بهترین نتیجه بهتر است که با دقت این تنظیمات را تعیین کنید.
  • آماده کردن چاپگر: در این مرحله، چاپگر را برای چاپ طرح آماده کنید. این شامل وصل کردن منوی پرونده، انتخاب ماده چاپ، بارگذاری فایل چاپ، تنظیم تنظیمات چاپ و سایر تنظیمات است . دقت کنید که تنظیمات مناسب را برای طرح خود انتخاب کنید تا طرح با بالاترین کیفیت انجام شود.
  • پس از انجام تمام تنظیمات، زمان آن است که چاپگر شروع به چاپ طرح کند. در این مرحله، چاپگر لایه به لایه روی سطح متریال طرح را چاپ می کند.
  • تمام شدن چاپ: پس از اتمام فرایند چاپ سطح مد نظر را از دستگاه جدا کنید. و در صورت نیاز طرح را به خوبی پاک کنید.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.