راهنمای استفاده از کلندر + مزایا

شرکت ارگ سیستم آپادانا

مطالب مرتبط

cutting-plywood_1098-13347 (1)

مزایای استفاده از دستگاه کاترپلاتر در صنعت چاپ

سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست ؟ + مزایا و روش‌ کار

دستگاه اکوسالونت مدل C1601S

آموزش کار با دستگاه اکوسالونت

argsystem-pic

کلندر سابلیمیشن + تکنیک

کاترپلاتر

کاترپلاتر چیست؟

دستگاه چاپ سابلیمیشن Thunderjet AC 1902T

راهنمای استفاده از سابلیمیشن

امروزه در صنعت چاپ ، چاپگر کلندر یکی از بهترین ابزارها برای چاپ تقویم است. با استفاده از این دستگاه می توان به راحتی اطلاعات مربوط به روزها ، ماه ها ، سال ها را با دقت و سرعت بسیار بالا چاپ کرد. در این مقاله به برسی اهمیت و کاربردهای این دستگاه در صنعت چاپ خواهیم پرداخت .

 

یکی از اصلی ترین استفاده های دستگاه کلندر برای تولید تقویم است. با استفاده از این دستگاه می توان تاریخ ها ، روزهای هفته ، ماه ها و سایر اطلاعات مربوط به تقویم را به راحتی و با سرعت بالا چاپ کرد. این دستگاه در شرکت ها و کارگاه ها نقش  بسیار مهمی دارد، زیرا با استفاده از این دستگاه می توان به راحتی و با دقت بسیار بالا انواع چاپ تقویم را انجام داد. همچنین می توان از آن برای تبلیغات استفاده کرد . شرکت ها می توانند تقویم های سفارشی با لوگوهای مختلف تولید کنند . به همین دلیل می توان از این ابزار برای تبلیغ برند و محصول خود استفاده کرد.

چاپگر کلندر به عنوان یک ابزار بسیار کارآمد در صنعت چاپ شناخته  می شود از این دستگاه برای تولید تقویم ها ، دفاتر و تبلیغات استفاده می شود و کاربران می توانند خیلی سریع تقویم های شخصی سازی شده خود را تولید کرده و از آن برای تبلیغات یا استفاده در دفاتر استفاده کنند.

در ادامه کاربرد های دستگاه کلندر را توضیح می دهیم .

عملکرد دستگاه کلندر

چاپگر کلندر با استفاده از فناورری چاپ افست کار می کند. در ابتدا اطلاعات مربوط به روزها ، هفته ها ، ماه ها و سال ها به صورت دیجیتال وارد دستگاه می شود. سپس این اطلاعات به صورت خود کار بر روی صفحه های مخصوص چاپ قرار میگیرد و سطح مد نظر با استفاده از جوهر خاصی چاپ می شود. سپس صفحات چاپ به صورت دسته بندی شده و کنترل شده توسط قطعات مختلف دستگاه مثل رول ها ، قلمه ها و … به ترتیب در دستگاه قرار می گیرد.

کاربرد چاپگرهای کلندر

کلندر ها کاربردهای مختلفی دارند که در ادامه به شما توضیح خواهیم داد.

  • تولید تقویم ها : استفاده از این دستگاه باعث افزایش کیفیت و خلاقیت در تولید تقویم ها شده است. با استفده از این دستگاه می توان به سرعت تقویم های سالانه ، ماهانه ، هفتگی و ….. تولید کرد.همچنین قابلیت شخصی سازی تقویم مانند درج لوگو ، روزهای خاص و تعطیلات نیز وجود دارد.
  • تولید دفاتر : با استفاده از این دستگاه می می توان دفاتر تقویمی با طراحی مناسب و قابلیت شخصی سازی تولید کرد. این دستگاه امکان چاپ تاریخ ، شماره تلفن و نوارهای زمانی را فراهم می کند.
  • محصولات تبلیغاتی و هدایا : با استفاده از چاپگر کلندر می توان تقویم های سفارشی با لوگو و اطلاعات مربوط به شرکت ها تولید کرد. این محصولات می تواند به عنوان هدایا و تبلیغات بین مشتری ها پخش شود. این روش به عنوان یک ابزار قدرتمند در تبلیغات یاد می شود..
  • محصولات با نمودار زمانی : از این دستگاه می توان برای محصولاتی که نیاز به نمودار زمانی دارند استفاده کرد.

 

مزایای چاپگر کلندر

 

  1. سرعت و کارایی : کلندر با توانایی چاپ همزمان برو روی تعداد متعدد برگه ، سرعت بالایی را ارائه می دهد. این امر باعث افزایش کارایی کارگاه های چاپ می شود . با این دستگاه تولید تقویم ها و محصولات مبتنی بر تاریخ با سرعت و کیفیت بسیار بالایی انجام می شود.
  2. انعطاف پذیری طراحی : این چاپگر به کاربران امکان شخصی سازی محصولات را می دهد. از طرح های ساده تا طرح های پیچیده و فانتزی. این دستگاه امکان اجرای انواع طرح ها را دارد به همین دلیل امکان تولید محصولات به استایل و طراحی خاص وجود دارد.
  3. دقت بالا : دستگاه کلندر با استفاده از تکونولوژِی های حساس دقت بسیار بالایی را در چاپ ارائه می دهد. تاریخ های با دقت بسیار بالا بر روی تقویم ها و محصولات مبتنی بر تاریخ چاپ می شود.
  4. چاپ دسته ای : استفاده از این دستگاه به کارگاه ها و شرکت ها این امکان را می دهد تا به صورت دسته ای محصولات خود را تولید کنند.
  5. به صرفه تر از چاپ دستی : استفاده از چاپگر های کلندر باعث کاهش هزینه ای تولید می شود. به دلیل سرعت و دقت بالا ، این دستگاه هزینه بسیار کمتری نسبت به چاپگر های دستی دارد.

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.