راهنمای استفاده از سابلیمیشن

شرکت ارگ سیستم آپادانا

مطالب مرتبط

cutting-plywood_1098-13347 (1)

مزایای استفاده از دستگاه کاترپلاتر در صنعت چاپ

سابلیمیشن

دستگاه سابلیمیشن چیست ؟ + مزایا و روش‌ کار

argsystem-pic

راهنمای استفاده از کلندر + مزایا

دستگاه اکوسالونت مدل C1601S

آموزش کار با دستگاه اکوسالونت

argsystem-pic

کلندر سابلیمیشن + تکنیک

کاترپلاتر

کاترپلاتر چیست؟

سابلیمیشن چیست ؟

چاپ سابلیمیشن یکی از بهترین و پرطرفدار ترین روش ها برای چاپ دیجیتال است. بی شک این نوع چاپ اگر بهترین گزینه چاپ اجسام نباشد یکی از بهترین گزینه های موجود  است.

این دستگاه با استفاده از تصعید رنگ ، طرح یا رنگ پرینت شده روی کاغد را به روی اجسام مختلف : کاشی ، پارچه ، لیوان و …. انتقال می دهد، در این روش طرح با استفاده از فشار و گرما با تغییر ذرات جامد به گاز به جسم انتقال پیدا می کند.

این روش یکی از مقرون به صرفه ترین روش ها برای چاپ های شخصی سازی شده است ، که توسط کارگاه ها و افراد برای چاپ روی پوشاک ، جسم سخت ، پارچه و …..  استفاده می شود. از این روش می توان برای چاپ روی کوسن ، پرده ، روتختی و….. نیز استفاده کرد

روش استفاده از دستگاه سابلیمیشن

 استفاده از دستگاه سابلیمیشن بسیار ساده است . ابتدا طرح مورد نظر در کامپیوتر طراحی می شود و با استفاده از پلاتر یا پرینتر روی کاغذ پرینت می شود و در نهایت بعد از پرینت شدن طرح مد نظر با استفاده از دستگاه پرس حرارتی به روی جسم مورد نظر با کیفیت بسیار بالا انتقال پیدا می کند . راحتی استفاده و کیفیت بالا باعث محبوبیت روز افزون این چاپ شده است.

در این دستگاه زمانی که جوهر گرم می شود از حالت جامد به گاز تبدیل می شود و در پارچه قرار می گیرد ، و پس از خنک شدن به حالت جامد برمی گردد به همین دلیل به قسمتی دائمی از پارچه تبدیل می شود ، این روش باعث می شود که هیچ لایه اضافه ای روی پارچه ایجاد نشود و هیچ فرقی بین طرح چاپ شده و بقیه قسمت های پارچه وجود نداشته باشد. برای پیاده سازی تصویر مدنظر بر روی اجسام با استفاده از پرینتر مخصوص سابلیمیشن طرح را روی کاغذ مخصوص سابلیمیشن چاپ میکنیم ، در مرحله آخر کاغذ مخصوص را روی جسم چسبانده  و با استفاده از دستگاه پرس حرارتی پرس می کنیم.

آموزش کار با دستگاه سابلیمیشن

در این آموزش روش استفاده از دستگاه شش کاره را به شما آموزش می دهیم . این دستگاه یک دستگاه چاپ حرارتی است که به کمک آن می توانید طرح های مد نظر را روی اجسامی مثل : پارچه ، لیوان ، سرامیک ، کاورمبایل و ….. چاپ کنید. در ادامه آموزش مراحل استفاده از این دستگاه را به ترتیب توضیح می دهیم :

  • آماده کردن طرح ( تصویر)

انتخاب و آماده کردن طرح یکی از مهم ترین مراحل چاپ است. بهتره بعد از انتخاب تصویر با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی مثل فتوشاپ تصویر رو ویرایش کنید . تصویر باید کیفیت بالا و ابعاد درست متناسب با جسم را داشته باشد.

  • چاپ طرح ( تصویر)

بعد از آماده کردن تصویر باید با استفاده از دستگاه چاپ سابلیمیشن طرح را روی کاغد مخصوص سابلیمیشن چاپ کنید. بعد از چاپ کامل تصویر آن را بریده و از کاغذ اضافی جدا می کنید.

  • انتقال طرح (تصویر) روی جسم

بعد از چاپ تصویر برای انتقال تصویر بر روی اجسامی که قصد چاپ رو آن ها را دارید، می توانید از دو روشی که در ادامه توضیح میدهیم استفاده کنید:

روش پرسی : در این روش بعد از قرار دادن تصویر بر روی جسم با استفاده از دستگاه پرس تصویر را روی جسم چاپ می کنیم.

روش حرارتی : در این روش بعد از قرار دادن تصویر بر روی جسم با استفاده از حرارت طرح را به جسم مد نظر منتقل می کنیم.

  • خشک و آماده کردن تصویر

بعد از اتمام مرحله سوم باید تصویر چاپ شده را خشک کنید. برای خشک کردن تصویر می توانید از دستگاه خشک کن استفاده کنید.

  • تمیز کردن

بعد از خشک کردن تصویر باید لوازم را به خوبی تمیز کنید .

  • بسته بندی لوازم

بعد از تکمیل پنج مرحله قبل، لوازم را بسته بندی می کنیم .

به دلیل حرفه ای بودن دستگاه چاپ سابلیمیشن بهتراست از کارشناسان ارگ سیستم آپادانا برای این کار کمک بگیرید.

 

 

مشتاقانه منتظر دریافت نظرات شما دوستان عزیز هستیم

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.